Ogrodzenie metalowe – solidny wybór na lata!

Posiadanie domu to marzenie wielu osób. Sam budynek to jednak nie wszystko! Aby w pełni cieszyć się domem jednorodzinnym, trzeba także zwrócić uwagę na odpowiednie metalowe ogrodzenie, które zabezpieczy posesję przed nieproszonymi gośćmi czy zwierzętami. Na rynku nie brakuje różnorodnych ogrodzeń – każde z nich ma swoje zalety i wady. Najbardziej estetyczną, nowoczesną, trwałą i łatwą w pielęgnacji opcją są ogrodzenia metalowe!

Przewaga ogrodzeń metalowych nad drewnianymi

Ogrodzenie metalowe jest znacznie lepszą alternatywą od innych rodzajów. Modele drewniane wymagają malowania i konserwacji kilka razy w roku. Są także narażone na działanie silnych wiatrów, które często łamią lub burzą całe konstrukcje. Siatka ogrodzeniowa z kolei nie jest zbyt mocna – jeśli Twój dom znajduje się blisko lasu, ogrodzenie z siatki z łatwością może zostać pokonane przez dzikie zwierzęta. Z kolei żywopłoty, pomimo swojego niewątpliwego uroku, wymagają dużo pracy (podlewania, przycinania, nawożenia), dlatego nie sprawdzają się w wielu gospodarstwach domowych.

Ogrodzenie metalowe jest trwałe, stabilne oraz odporne na silne wiatry i zmienne warunki atmosferyczne. Konserwację tego typu ogrodzenia można przeprowadzać znacznie rzadziej niż w przypadku drewnianego. Ogrodzenie metalowe może służyć zarówno do ochrony ogrodu na tyłach domu, jak i jako estetyczne zabezpieczenie od frontu. W połączeniu z elegancką, solidną bramą wjazdową nadadzą charakter całemu budynkowi.

Różne rodzaje ogrodzeń metalowych

Wybierając ogrodzenie metalowe, nie trzeba wybierać najprostszego kształtu. Myślisz, że taki wybór to jedynie nudne proste połączone ze sobą pręty spawalnicze? Nic bardziej mylnego! Istnieje możliwość zamówienia ogrodzeń o fantazyjnych kształtach i ze słupami o różnych wymiarach, a także z wyjątkowymi zdobieniami. Niektóre modele można zamontować na kamiennych podstawach, inne natomiast można oprzeć na metalowych prętach, tworząc jednorodną całość. Wszystko zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji klienta, projektu i możliwości montażu na danym terenie. W ofercie bram i furtek znajduje się także niezliczona ilość modeli o różnym przeznaczeniu. Oprócz klasycznych bram i furtek dostępnych jest też kilkadziesiąt modeli zautomatyzowanych. Można zakupić m.in. bramy z zamkami elektrycznymi, które otwiera się za pomocą domofonu lub pilota.

Różne warianty ogrodzeń metalowych

Wśród ogrodzeń metalowych można wyróżnić także ogrodzenia gabionowe. Są one wykonane z „metalowych koszy” wypełnionych kamieniami lub żwirem. Tego typu ogrodzenia cieszą się coraz większym uznaniem zarówno ze względu na solidność, jak i estetyczny wygląd, który doskonale odpowiada standardom współczesnego budownictwa. Ogrodzenie tego typu skutecznie chroni Twój teren prywatny. Jego konstrukcja sprawia, że ​​możesz pozwolić swojemu psu bawić się w ogrodzie, nie martwiąc się o to, że ucieknie przez szczelinę w płocie. Ponadto wygląd takiego typu ogrodzenia stanowi przyjemne tło dla roślin ogrodowych.