Jaką bramę ogrodzeniową wybrać na wąską posesję?

Wąska działka często stwarza wiele problemów już na etapie jej rozplanowania. Jednym z nich jest wybór odpowiedniej bramy ogrodzeniowej. Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania tego wyboru? W tym artykule udzielimy Ci kilku rad!

Idealna na wąską posesję – brama ogrodzeniowa z podwójnymi skrzydłami

Brama dwuskrzydłowa ma – jak sama nazwa wskazuje – dwa skrzydła otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz. Są one mocowane do bocznych kolumn za pomocą zawiasów. Warto kupić taki model, w którym są ograniczniki – dzięki nim skrzydła nie otworzą się przypadkowo. Jej wielką zaletą jest możliwość wsunięcia jej w głąb posesji, jeśli droga dojazdowa okaże się zbyt wąska.

Bardzo ważny jest jednak prawidłowy montaż takiej bramy ogrodzeniowej. Nieprawidłowo wykonana może nie spełniać swoich funkcji prawidłowo. Chodzi o właściwe ustawienie i profesjonalny montaż zawiasów, tak aby skrzydła nie opadały, gdyż powodowałoby to trudności w otwieraniu i zamykaniu. Brama ogrodzeniowa musi także dać się swobodnie zamknąć ręcznie – nie może się blokować.

Dopiero przy odpowiednim zamocowaniu konstrukcji warto zamontować dodatkowy napęd elektryczny. Jest to bardzo przydatna opcja, która ułatwia otwarcie bramy bez konieczności wychodzenia z pojazdu.

Projekt stalowej bramy ogrodzeniowej

Rodzajów bram ogrodzeniowych dwuskrzydłowych jest bardzo wiele. Przy wyborze odpowiedniego warto kierować się kilkoma zasadami – m.in. odpowiednimi wymiarami. Brama powinna być także stylistycznie dopasowana do reszty ogrodzenia i musi mieć podobną wysokość.

Dzięki dużemu wyborowi z powodzeniem można znaleźć odpowiedni model ogrodzenia wykonanego z drewna lub z metalu, a także do ogrodzenia kutego. Pamiętaj, że brama ogrodzeniowa dwuskrzydłowa często pełni funkcję reprezentacyjną, gdyż znajduje się od frontu posesji. Ważne jest, aby elementy wejścia, wyjścia, ogrodzenia, ogrodu i budynku pasowały do ​​siebie stylistycznie. Zastanawiasz się, czy aby na pewno estetyka jest aż tak ważna? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Mieszkanie w miejscu, które pasuje do naszego gustu, zdecydowanie podnosi poziom zadowolenia z życia. Pamiętaj, że ogrodzenie z bramą i furtką to inwestycja na wiele lat. Nie warto stawiać na tymczasowe tanie rozwiązania, a dopiero później wymieniać je na takie, które chcieliśmy od początku – to strata czasu i pieniędzy.