Bramy z napędem elektrycznym – zalety i wady

Istnieje wiele różnych typów bram wjazdowych, które wyróżniają się stylem, jakością wykonania i systemem. Można znaleźć bramy przesuwne, jednoskrzydłowe, symetryczne i asymetryczne dwuskrzydłowe. Coraz większą popularnością cieszą się jednak bramy automatyczne, które działają dzięki zainstalowanemu systemowi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są ich zalety i wady oraz czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie!

Szybkie i wygodne otwieranie

Niezaprzeczalną zaletą bram automatycznych jest to, że ich otwarcie nie wymaga żadnego wysiłku. Najczęściej współpracują z bezprzewodowym pilotem, którego potrzebujesz tylko wtedy, gdy chcesz wejść na posesję. Taka opcja stanowi doskonałe zabezpieczenie przed złodziejami, a także jest wygodna dla osób, które często się spieszą, mają problemy z poruszaniem się lub po prostu nie chcą wysiadać z pojazdu, np. by nie narażać się na moknięcie w deszczowy dzień.

Większe poczucie bezpieczeństwa

Zaletą bram automatycznych jest także większe poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie dotyczy to osób, które wychodzą lub wracają z pracy, gdy na zewnątrz jest już ciemno i obawiają się, że za rogiem czeka intruz. Dzięki automatycznej bramie właściciel samochodu opuszcza samochód dopiero wtedy, gdy znajduje się na swojej bezpiecznej posesji, która jest zamknięta przez cały dzień, dzięki czemu nie ma ryzyka, że ktoś się na nią dostał. Jest to również znacznie bezpieczniejsze dla rodziców z małymi dziećmi – ani na chwilę nie muszą oni zostawiać ich samych w samochodzie, aby wysiąść i otworzyć bramę.

Bramy z napędem elektrycznym odporne na mróz

Główną wadą bram automatycznych jest ryzyko zamarzania systemu w chłodniejsze miesiące. Problemy z otwieraniem bramy dotyczą również ewentualnych przerw w dostawie prądu, na przykład podczas burzy lub awarii. Należy jednak zaznaczyć, że takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, dlatego w porównaniu z ogólną wygodą, jaką zapewniają bramy automatyczne, wciąż warto postawić na taki wybór.

Koszty zakupu i montażu bram elektrycznych

Montaż bramy elektrycznej bez wątpienia wiąże się z wyższymi kosztami niż w przypadku bramy ręcznej. Należy jednak zaznaczyć, że jest to jednorazowa inwestycja, która szybko się zwróci i zapewni komfort na długi czas. Jako firma Treza cieszymy się wysokim poziomem zadowolenia wśród klientów, którzy zdecydowali się na nasze systemy. Chociaż oba typy bram mają swoje wady i zalety, nie ma wątpliwości co do tego, że to te automatyczne modele zapewniają największą wygodę. Warto zapłacić trochę więcej, by być zadowolonym ze swojej inwestycji przez długie lata!