Balustrady metalowe – uniwersalny dodatek do Twojego domu

W każdym budynku znajdują się elementy wymagające zabezpieczenia, których użytkowanie bez tego kroku może być niebezpieczne – są to schody, balkony, tarasy itp. Dlatego już na etapie projektowania domu warto zaplanować montaż balustrad. Te metalowe doskonale spełniają swoją rolę.

Projekt balustrady metalowej

Wszystkie metalowe balustrady w budynku powinny mieć ten sam styl, aby zachować spójność aranżacyjną. Zbyt wiele wzorów spowodowałoby wizualny chaos. Ich wysokość również powinna być odpowiednio dobrana – zbyt niskie nie spełnią właściwie swojej roli, a zbyt wysokie będą przeszkadzały m.in. podczas wchodzenia i schodzenia po schodach. Na rynku jest wiele modeli – od prostych i minimalistycznych po prawdziwe rękodzieło. Każdy z pewnością znajdzie odpowiedni typ dla siebie. Pamiętaj, aby balustrady metalowe dobierać do charakteru budynku – jeśli jest on nowoczesny, proste projekty sprawdzają się idealnie. Jeśli jednak kusi Cię artystyczna lub bardziej rustykalna wizja, możesz skusić się na nietypowy projekt, który będzie pasował do całości.

Dlaczego warto wybrać balustrady metalowe?

Metal to niezwykle wdzięczny materiał, który doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Dodaje wnętrzu klasy i elegancji, a jednocześnie nie jest przesadnie wyrafinowany, dzięki czemu nie musisz bać się przesady. Balustrady metalowe z łatwością utrzymasz w czystości, gdyż nie wymagają one szczególnego rodzaju pielęgnacji. Do tego należy wspomnieć o ich bardzo wysokiej trwałości, a także o odporność na przypadkowe uszkodzenia.

Balustrady metalowe dobrze prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych i eklektycznych, a także w stylizacjach glamour. Tego typu balustrady doskonale sprawdzają się w loftach oraz w małych kawalerkach. Można je połączyć np. z drewnianymi poręczami lub szklanymi ścianami. Świetnie się prezentują w połączeniu z każdym rodzajem podłogi – z kamieniem, drewnem, betonem, płytkami itp. Decydując się na balustrady metalowe, masz pewność, że kupujesz produkt, który posłuży wiele lat i zawsze będzie się świetnie prezentował.

Pamiętaj, że balustrady metalowe powinny być zamontowane profesjonalnie, aby dobrze wyglądały i spełniały swoją rolę. Jeśli nie potrafisz – nie eksperymentuj, po prostu zatrudnij zespół profesjonalistów. Tylko staranny montaż zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa i pozwala cieszyć się pięknem i funkcjonalnością przez długie lata.