5 sposobów na ulepszenie ogrodzenia z siatki!

Ogrodzenie z siatki to świetny i stosunkowo tani sposób na dobre zabezpieczenie Twojej posesji przed intruzami, aby czuć się komfortowo i zapewnić sobie prywatność. Przy odrobinie wysiłku, woli i kreatywności można zagwarantować sobie bezpieczeństwo przy pomocy zwykłych paneli ogrodzeniowych. Oto 5 sposobów na ulepszenie swojego ogrodzenia!

1. Kolorowe kamyki zamiast ziemi

Pierwszym sposobem na uatrakcyjnienie wyglądu ogrodzenia z siatki jest rozsypanie kamyków po obu stronach w odległości około pół metra od betonowego podłoża. Dzięki temu teren będzie łatwy w utrzymaniu, a jednocześnie będzie wyglądał bardzo atrakcyjnie. W niektórych miejscach można także posadzić krzewy lub inne rośliny.

2. Bluszcz i pnącza

Niezawodnym sposobem na stworzenie małego gaju z prostej siatki ogrodzeniowej jest puszczenie po niej bluszczu albo innych pnących się roślin. Nie wymaga to wiele pracy – bluszcz i inne pnącza same wspinają się po siatce ogrodzeniowej, tworząc niesamowity efekt, a przy tym zapewniając prywatność. Jeśli zależy Ci raczej na subtelnym akcencie niż na zielonej ścianie, doskonale sprawdzi się pojedyncza winorośl lub dynia – dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce na zasadzenie owoców i warzyw, które będą przy tym wspaniałą ozdobą!

3. Dużo kwiatów

Jeśli lubisz spędzać czas, pielęgnując rośliny i kwiaty, to zasadzenie ich wzdłuż płotu jest właśnie dla Ciebie. Możesz połączyć je z drobnymi kamyczkami, bluszczem czy krzewami, a rośliny szybko stworzą barierę pomiędzy posesją a ruchliwą drogą lub okolicznymi domami, zapewniając Ci znacznie więcej prywatności!

4. Panele ogrodzeniowe

Ciekawą formą udoskonalenia ogrodzenia jest dodanie paneli lub siatki maskującej sprzedawanej w formie długich pasów do przeplatania pomiędzy kolejnymi słupkami. Dzięki temu możesz zacienić wnętrze swojej posesji i tworzyć różne kompozycje. W naszym sklepie Treza znajdziesz parawany w różnych kolorach, od głębokiego antracytu po zieleń i imitację drewna. Łącz je tak, jak chcesz, by zamienić swoje ogrodzenie z siatki na doskonałą osłonę przed słońcem!

5. Tuja

Tuje są idealnym dodatkiem dla wszystkich miłośników drzew i zieleni. Posadzone w odpowiednich odstępach wzdłuż całej linii ogrodzenia stworzą dodatkową warstwę ochronną, która świetnie się prezentuje. Odpowiednio i regularnie przycinane rośliny szybko osiągną właściwą wysokość zapewniającą pełną prywatność w Twoim ogrodzie!